Wandeling door het groen in de omgeving van Alblasserdam

wandelroute rond alblasserdam
Bron: Saxifraga – Ben Noordzij

Elf jaar woon ik in Alblasserdam, en pas nu ontdekte ik de wandelroute dwars door het groen. Om precies te zijn: op oudjaar, rond een uur of vijf. Terwijl het hele dorp in lichterlaaie stond, liep ik door de weilanden te kuieren. In het half duister, schitterend. Het blijkt een officiële wandelroute te zijn: Groene Wissel, Alblasserwaard, Route 6. Een deel dan, want ik sloeg halverwege af om wat sneller thuis te zijn.

Afgelopen zondag liepen we de route opnieuw. Stralend weer, weinig vogels. Tiendwegen zijn aan weerszijden begroeid met bomen, meestal els of knotwilg. Ze lopen door grote delen van de Alblasserwaard. In de elzen was een zwermpje putters in de weer. Zonder statief zijn die lastig te filmen, maar toch wist ik een paar relatief rustige beelden te selecteren. Die zie je hieronder.

Wil je de wandelroute rond Alblasserdam ook lopen, download dan hieronder de routekaart. Je kunt er ook de gratis gps-tracks verkrijgen. Een aanrader, en volgens mij moet je je van de broedende zwaan die wordt genoemd niet al te veel aantrekken. Gewoon even proberen en laat het broedpaar zich echt niet passeren dan maar terug en over het fietspad naar Oud-Alblas. Maar van dat voorbij razende verkeer krijg ik al snel genoeg, dus liever over die tweede Tiendweg met zijn broedende zwaan, die ik al eens aanmerkte als een vogelpaadje. Ik filmde er een sperwer die een spreeuw aan het verscheuren was. Ik zag er grote zilverreigers, een torenvalk en een pimpelmees. Ach, zo heel spannend is het niet, maar wel heel ontspannend. En volgens mij moet er een alternatief voor dat ellendige stuk langs de provinciale weg. Dat ga ik eens uitvinden. Want hoe groener, hoe beter.

Download de wandelroute rond Alblasserdam

De beste vogelgidsen voor kinderen:

Toegankelijke beschrijvingen van de meest voorkomende vogels in Nederland en België.

Boordevol informatie over vogels. 

Met afstreeplijst voor de soorten die je gezien hebt.

Een vogelgidsje voor kinderen die nog maar net zijn begonnen met vogels kijken.


Héél eenvoudig van opzet.

Kinderen die al wat ervaring hebben met vogels kijken, raad ik deze niet aan. Dan is deze te eenvoudig en ga door naar nummer 3.

De meest populaire vogelgids van Nederland en België.

Voor beginnende en minder gevorderde vogelaars zeer geschikt.

Korte en toegankelijke teksten.

Ook geschikt voor kinderen vanaf 14 jaar.

Vogelgids voor alle leeftijden.

Toegankelijke beschrijven en duidelijke foto's van 142 vogelsoorten.

Handige checklist die je helpen bij het herkennen van de vogels.

Een gids bestemd voor beginnende vogelaars die behoefte hebben aan duidelijkheid.

Beschrijft alle 192 broedvogels van Nederland en België.

Door de uitgekiende indeling kost het herkennen van elke vogel weinig moeite.

Populaire vogelgids voor jongeren, beginnende vogelaars en vakantiegangers.

Toegankelijke beschrijvingen.

Compacte en dus handzame uitvoering.

Ben je op zoek naar een goede maar betaalbare verrekijker voor een kind, bekijk dan mijn overzicht van geschikte modellen. Het is een mix van verrekijkers voor jonge en oudere kinderen.