Turkse tortelduif op mijn tuintafel

De makkelijkste manier om van vogels te genieten is vanuit de luie stoel voor het raam. Je houdt je tuin in de gaten en pakt je verrekijker zodra er een vogel aan komt vliegen. De vogels een handje helpen om je tuin te bezoeken, is dan natuurlijk de volgende stap. Laatst kregen we een tuinvogeltaart cadeau en die ligt nu op de tuintafel. Nou, aan vogels geen gebrek! Hoewel je vogels het hele jaar door mag bijvoeren, is het nu natuurlijk echt de tijd om met vetbollen en zaadmixen de tuinvogels te verwennen.

Vakantiehuis midden in de natuur

Op Natuurhuisje.nl vind je vakantiehuisjes midden in de natuur, in Nederland en ver daarbuiten. Je geniet van de stilte en vooral: van de natuur!

Deze week stuurde Jeanet van Vogelbescherming Nederland mij weer eens een nieuwsbrief. Ze verstaat haar vak, want anders dan al die andere nieuwsbrieven belandt deze niet in de virtuele bak met reclame. Het thema van de nieuwsbrief was de Nationale Tuinvogeltelling. Een soort van vooruitblik, met een tabel die de meest geziene tuinvogels vermeldt. De koolmees staat op nummer 1, gevolgd door kauw en huismus. Op plaats 4 staat de Turkse tortelduif en één van die tortels zit al wekenlang met zijn of haar partner in onze magnolia. Af en toe strijken ze neer op onze tuintafel en vreten ze zich vol aan de tuinvogeltaart. Het zal je niet verwonderen dat de torteltjes vergezeld worden door koolmees, vink, kauw, ekster en soms een heggenmus. Laatst zag ik zelfs een boomkruiper langs de stam omhoog klauteren. En in het half dode boompje van de buren landde een grote bonte specht. En heb ik nou ook de merel gezien? Ik geloof van wel. De huismus is helaas de grote afwezige in ons Alblasserdamse tuintje. Er is voor die brutale beestjes kennelijk niets te halen bij ons.

Hoe lok ik tuinvogels…

Wil je weten hoe ook jij snel en eenvoudig vogels naar je tuin kunt lokken, lees dan de veelgelezen artikelen in mijn serie Hoe lok ik Je ontdekt hoe je koolmezen naar je tuin kunt lokken, de grote bonte specht, de sperwer en zelfs de pestvogel en ijsvogel! Wat zou het mooi zijn om die laatste eens in de Tuinvogel top tien te zien zeg. Zelfs al wordt ik honderd jaar oud, dan nog zal ik dat niet meemaken, vermoed ik.

De beste verrekijkers voor vogelaars

De beste verrekijkers in de prijsklasse tot EURO 300,00

Goede en betrouwbare verrekijkers voor beginnende vogelaars en voor mensen die niet te duur uit willen zijn.

1. Vortex Diamondback HD 10x42

Ligt heerlijk in de hand.

Helder beeld, ook bij weinig licht.

Volledig multi-coated lenzen

2. Bynolyt Stork WPR 10x42 DCF

Een slank en elegant instapmodel.

Laag gewicht.

Haarscherp beeld en ook verkrijgbaar als 8x42.

3. Kowa SVII 10x42

Lichtgewicht allround verrekijker.

Volledig multi-coated lenzen.

De beste verrekijkers in de prijsklasse tot EURO 750,00

Verrekijkers die net een stapje verder gaan in gebruikte materialen, afwerking en gebruikscomfort. 

1. GPO Passion ED 10x42

Hoogwaardig ED glas.

Ligt zeer prettig in de hand.

Goede beeldkwaliteit, ook als het minder licht is.

De makers hebben hun sporen verdiend bij Zeiss.

2. Bynolyt Yellowbird 8x42

Zeer scherp en lichtsterk beeld.

Zeer prettig gebruikscomfort.

Relatief lichte verrekijker.

3. Hawke Frontier EDX 10x42 

Een hoogwaardige verrekijker voor de allround natuurliefhebber.

Hoogwaardige coatings en prisma's.

Lichtsterk met een hoog gebruikscomfort.

Ook verkrijgbaar als 8x42.

De beste verrekijkers in de prijsklasse tot EURO 1.500,00

Topverrekijkers die qua afwerking en gebruikte materialen je nog een stap verder brengen.

1. GPO Passion HD 10x42

Scherp van rand tot rand.

HD glas en meerdere coatings en dus een briljant beeld.

Zeer natuurgetrouwe kleuren.

2. Leica Trinovid HD 10x42

Robuust en lichtvan gewicht.

Haarscherp beeld en briljant beeld.

Zeer nauwkeurig scherpstellen.

3. Swarovski CL Companion 8x30

Een van de beste verrekijkers van dit moment.

Hoogwaardige materialen en coatings.

Heerlijk lichtgewicht.

De beste verrekijkers in de prijsklasse vanaf EURO 1.500,00

Dit zijn de Ferrari's onder de verrekijkers!

1. Swarovski NL Pure 10x42

De nieuwe reeks topkijkers van Swarovski. Levert nog meer kijkgemak, helderheid, lichtheid, contrast en stabiliteit op. En met een gezichtsveld van 133 meter is dit model onovertroffen. De ab-so-lu-te topkijker van dit moment!

2. Leica Noctivid 10x42

Het paradepaardje van Leica waarmee je razendsnel en super precies scherp stelt. 

3. Zeiss Victory T*SF 8x42

Het topmodel van Zeiss dat niet alleen een fantastisch beeld oplevert, maar ook nog eens heerlijk in de hand ligt, weet ik uit ervaring. En het gezichtsveld van 148 meter is ook absoluut top. Een geweldige verrekijker!