torenvalk in de ochtendzon

Torenvalk in het licht

Torenvalken is niet het moeilijkste karwei in deze tijd van het jaar. Het is soms best koud, zeker ‘s-ochtends vroeg. En dan zitten ze een beetje op te warmen op een tak of verkeersbord. Energie besparen is dan het devies en dus blijven ze lang zitten. Vanuit de auto kun je er redelijk dichtbij komen. Op de fiets of te voet blijft het een crime om een torenvalk te filmen. Althans, dat geldt voor mij.

Deze torenvalk filmde ik in de Prunje. Sjaak zag hem in een boom zitten, ik reed er met een rotgang aan voorbij. ‘Draaien,’ hoorde ik naast me en zo geschiedde. De torenvalk vloog echter al op voordat wij er waren en landde een paar takken verderop. Precies voor de zon. Zijn silhouet stak prachtig af tegen de oranje lucht. Een buitenkansje dus om eens een torenvalk tegen het licht in te filmen. Het resultaat zie je hieronder.

Sjaak meende in een baldadige bui enige merkwaardige bijgeluiden te moeten produceren. Geluiden waar niets menselijks in zat. Dat moedig ik niet aan, dat zul je begrijpen, want ik ben de beschaving zelve. Goedmoedig gekibbel was het gevolg en dat heb ik niet weggepoetst. We waren vrolijk, want na de torenvalk zouden we bakkerij Sonnemans in Burgh-Haamstede bezoeken, één van de beste bakkers, zo niet de beste, die we kennen in de Zeeuwse regio. Dus mocht ook jouw vogeltocht je over de kop van Schouwen-Duiveland voeren, dan weet je waar je terecht kunt. De Zeeuwse bolussen zijn er onovertroffen, en voor ons zijn de worstenbroodjes ook vaste hap. Aan alles is te merken dat deze bakker liefde en plezier heeft in zijn vak.

Dan nu de torenvalk, onze grote liefde van dat moment:

De beste verrekijkers voor vogelaars

De beste verrekijkers

in de prijsklasse tot EURO 300,00

Goede en betrouwbare verrekijkers voor

beginnende vogelaars en voor mensen

die niet te duur uit willen zijn.

1. Vortex Diamondback HD 10x42

Helder beeld, ook bij weinig licht.

Volledig multi-coated lenzen

Ligt heerlijk in de hand.

2. Bynolyt Stork WPR 10x42 DCF

Een slank en elegant instapmodel.

Laag gewicht.

Haarscherp beeld en ook verkrijgbaar als 8x42.

3. Kowa SVII 10x42

Lichtgewicht allround verrekijker.

Volledig multi-coated lenzen.

De beste verrekijkers

in de prijsklasse tot EURO 750,00

Verrekijkers die net een stapje verder gaan

in gebruikte materialen, afwerking en gebruikscomfort. 

1. GPO Passion ED 10x42

Hoogwaardig ED glas.

Goede beeldkwaliteit, ook als het minder licht is.

De makers hebben hun sporen verdiend bij Zeiss.

Ligt zeer prettig in de hand.

2. Bynolyt Yellowbird 8x42

Zeer prettig gebruikscomfort.

Zeer scherp en lichtsterk beeld.

Relatief lichte verrekijker.

3. Hawke Frontier EDX 10x42 

Een hoogwaardige verrekijker voor de allround natuurliefhebber.

Lichtsterk met een hoog gebruikscomfort.

Hoogwaardige coatings en prisma's.

Ook verkrijgbaar als 8x42.

De beste verrekijkers

in de prijsklasse tot EURO 1.500,00

Topverrekijkers die qua afwerking en gebruikte materialen je nog een stap verder brengen.

1. GPO Passion HD 10x42

Scherp van rand tot rand.

HD glas en meerdere coatings en dus een briljant beeld.

Zeer natuurgetrouwe kleuren.

2. Leica Trinovid HD 10x42

Robuust en lichtvan gewicht.

Haarscherp beeld en briljant beeld.

Zeer nauwkeurig scherpstellen.

3. Swarovski CL Companion 8x30

Een van de beste verrekijkers van dit moment.

Hoogwaardige materialen en coatings.

Heerlijk lichtgewicht.

De beste verrekijkers

in de prijsklasse vanaf EURO 1.500,00

Dit zijn de Ferrari's onder de verrekijkers!

1. Swarovski NL Pure 10x42

De nieuwe reeks topkijkers van Swarovski. Levert nog meer kijkgemak, helderheid, lichtheid, contrast en stabiliteit op. En met een gezichtsveld van 133 meter is dit model onovertroffen. De ab-so-lu-te topkijker van dit moment!

2. Leica Noctivid 10x42

Het paradepaardje van Leica waarmee je razendsnel en super precies scherp stelt. 

3. Zeiss Victory T*SF 8x42

Het topmodel van Zeiss dat niet alleen een fantastisch beeld oplevert, maar ook nog eens heerlijk in de hand ligt, weet ik uit ervaring. En het gezichtsveld van 148 meter is ook absoluut top. Een geweldige verrekijker!