Review: Bynolyt Voyager WP-34, een verrekijker voor wandelende vogelaars

Laatst kwam ik een verrekijker voor wandelende vogelaars tegen: de Bynolyt Voyager WP-34. Deze compacte en lichte verrekijker is ook nog eens waterdicht. Ideaal voor wie veel buiten is en niet al te veel gewicht aan zijn nek wil hebben hangen. Toegegeven: er zijn verrekijkers met een nog lager gewicht, maar we moeten het wel een beetje serieus blijven nemen allemaal. Wie van de natuur wil genieten, moet door een goede verrekijker willen kijken. En dat de Bynolyt Voyager WP-34 een goede verrekijker is, daar zijn de meeste mensen het wel over eens. Dat is hij.

Actuele Top 10 Best Verkochte Verrekijkers

Wat is de Top 10 Best Verkochte Verrekijkers van dit moment? En welk merk staat het meest in de Top 10? Wat blijkt? Een goede verrekijker hoeft niet duur te zijn!

En weet je wat de Bynolyt Voyager WP-34 nog meer is? Lekker goedkoop. Voor nog geen tweehonderd euro heb je echt een ‘lekkere’ verrekijker. De 8 x vergroting is iets goedkoper dan het model met 10 keer vergroting. Dit model is dan ook een goed instapmodel voor de beginnende vogelaar. Hij wordt geleverd met een soepele en brede draagband. Dat vind ik zelf altijd wel prettig. Een smalle band gaat snijden. Een soepele stof voelt lekker aan in je nek.

De Bynolyt Voyager WP-34 is een zogenaamde dakkant-verrekijker. Dat betekent dat de lenzen achter elkaar liggen. En dat de verrekijker compact is. Aan de bovenzijde is de verrekijker opvallend open. Grote of kleine handen, maakt niet uit. Iedereen heeft goede grip op deze kijker.

review Bynolyt Traveller WP-34

Dan nu over naar het kijken zelf. De close-focus ligt op 3,5 meter. Dat is redelijk voor een verrekijker in deze prijsklasse. Dit kan wel beter. De scherpstelknoppen draaien soepel. En de lenzen zijn helder. Bynolyt is een gerenommeerd merk en daar mag je iets van verwachten. Welnu, de Bynolyt Voyager WP-34 bewijst dat je ook een goedkopere verrekijker een haarscherp beeld kan opleveren. Dat het beeld aan de randen een ietsjepietsje vertekent, mag geen naam hebben. Vrijwel iedereen kijkt recht door het midden. Laat die randen maar zitten. Ook een teken dat Bynolyt zichzelf serieus neemt is dat je maar liefst 25 jaar garantie krijgt. Die uitdaging gaan alleen de betere merken aan. Oftewel: koop geen goedkope merkloze rommel. Je doet jezelf er echt te kort mee en het is onnodig zoals je uit deze review kunt concluderen. Het gezichtsveld op 1000 meter is 124 meter en dat is ook heel redelijk.

jako van gorsel met verrekijker

Tijdens de SOVON-dag sprak ik de importeur van Bynolyt. Ze namen alle tijd om mijn vragen te beantwoorden. Ik testte een aantal modellen, waaronder de Voyager, op de putter die boven de buitendeur stond opgesteld. Het was een goede ervaring.

Kortom: ben je op zoek naar een goed instapmodel om vogels te kijken of van de natuur te genieten, dan is de waterdichte Bynolyt Voyager WP-34 een heel goede optie. Ideaal ook wanneer je veel wandelt of fietst vanwege het lage gewicht.

Bynolyt Voyager WP-34 / verkrijgbaar als 8×34 en 10×34

De beste verrekijkers voor vogelaars

De beste verrekijkers in de prijsklasse tot EURO 300,00

Goede en betrouwbare verrekijkers voor beginnende vogelaars en voor mensen die niet te duur uit willen zijn.

1. Vortex Diamondback HD 10x42

Ligt heerlijk in de hand.

Helder beeld, ook bij weinig licht.

Volledig multi-coated lenzen

2. Bynolyt Stork WPR 10x42 DCF

Een slank en elegant instapmodel.

Laag gewicht.

Haarscherp beeld en ook verkrijgbaar als 8x42.

3. Kowa SVII 10x42

Lichtgewicht allround verrekijker.

Volledig multi-coated lenzen.

De beste verrekijkers in de prijsklasse tot EURO 750,00

Verrekijkers die net een stapje verder gaan in gebruikte materialen, afwerking en gebruikscomfort. 

1. GPO Passion ED 10x42

Hoogwaardig ED glas.

Ligt zeer prettig in de hand.

Goede beeldkwaliteit, ook als het minder licht is.

De makers hebben hun sporen verdiend bij Zeiss.

2. Bynolyt Yellowbird 8x42

Zeer scherp en lichtsterk beeld.

Zeer prettig gebruikscomfort.

Relatief lichte verrekijker.

3. Hawke Frontier EDX 10x42 

Een hoogwaardige verrekijker voor de allround natuurliefhebber.

Hoogwaardige coatings en prisma's.

Lichtsterk met een hoog gebruikscomfort.

Ook verkrijgbaar als 8x42.

De beste verrekijkers in de prijsklasse tot EURO 1.500,00

Topverrekijkers die qua afwerking en gebruikte materialen je nog een stap verder brengen.

1. GPO Passion HD 10x42

Scherp van rand tot rand.

HD glas en meerdere coatings en dus een briljant beeld.

Zeer natuurgetrouwe kleuren.

2. Leica Trinovid HD 10x42

Robuust en lichtvan gewicht.

Haarscherp beeld en briljant beeld.

Zeer nauwkeurig scherpstellen.

3. Swarovski CL Companion 8x30

Een van de beste verrekijkers van dit moment.

Hoogwaardige materialen en coatings.

Heerlijk lichtgewicht.

De beste verrekijkers in de prijsklasse vanaf EURO 1.500,00

Dit zijn de Ferrari's onder de verrekijkers!

1. Swarovski NL Pure 10x42

De nieuwe reeks topkijkers van Swarovski. Levert nog meer kijkgemak, helderheid, lichtheid, contrast en stabiliteit op. En met een gezichtsveld van 133 meter is dit model onovertroffen. De ab-so-lu-te topkijker van dit moment!

2. Leica Noctivid 10x42

Het paradepaardje van Leica waarmee je razendsnel en super precies scherp stelt. 

3. Zeiss Victory T*SF 8x42

Het topmodel van Zeiss dat niet alleen een fantastisch beeld oplevert, maar ook nog eens heerlijk in de hand ligt, weet ik uit ervaring. En het gezichtsveld van 148 meter is ook absoluut top. Een geweldige verrekijker!