Recensie: Ontdek de wonderlijke wereld van dieren, Vicky Egan

Een tijdje geleden besprak ik al het leuke kinderboek Ontdek de wonderlijke wereld van oceanen. Dit doeboek is een tweeluik met het andere deel Ontdek de wonderlijke wereld van dieren. Bekende en minder bekende zoogdieren marcheren voorbij waarbij je op elke pagina stickers kunt plakken, een puzzel kunt maken of iets anders leuks.

Het boek Ontdek de wonderlijke wereld van dieren is een ‘doeboek boordevol leuke feitjes, puzzels en stickers.’ Dat staat althans prominent op de voorkant. En je krijgt er ook nog eens een poster bij. Op ontdekkingsreis dus in dit leuke boek. Thuis of op school, voor allebei de sferen is dit doeboek geschikt.

Ontdek de wonderlijke wereld van dieren is geen droog boek. Elke pagina is helemaal geschikt gemaakt voor kinderen. De full colour tekeningen zijn even herkenbaar als fraai. En de zoogdieren zijn op een heel aansprekende manier ingedeeld. Zo heb je Slome dromers, Fantastische vliegers, Superzwemmer en Stoere klimmers. Snelle renners heb je ook: de cheeta kan maar liefst 96 kilometer per uur rennen. In een volgend hoofdstuk kunnen de kinderen bij een aantal skeletten aangeven van welk dier ze zijn. Dierennamen zijn verstopt geraakt in een woordzoeker. Je gaat op zoek met de wolf naar de uitgang van een doolhof. Dieren met strepen komen voorbij, van zebra tot tijger. En dan moeten ook nog een paar merkwaardige zoogdieren worden genoemd, zoals het aardvarken, de slurfspitsmuis, de vachtegel, de wombat en veel meer. Ik ga natuurlijk niet alles opnoemen, daar is de ruimte te beperkt voor. Reken maar dat ook de rest even aansprekend als interessant is.

recensie ontdek de wonderlijke wereld van dieren

Het doeboek Ontdek de wonderlijke wereld van dieren is ontzettend leuk voor weetgierige kinderen die de wonderlijke wereld van dieren willen verkennen. Een leuk cadeau tegen een vriendelijke prijs.

Ontdek de wonderlijke wereld van dieren / Vicky Egan / Kosmos Uitgevers / paperback

De beste verrekijkers voor vogelaars

De beste verrekijkers

in de prijsklasse tot EURO 300,00

Goede en betrouwbare verrekijkers voor

beginnende vogelaars en voor mensen

die niet te duur uit willen zijn.

1. Vortex Diamondback HD 10x42

Helder beeld, ook bij weinig licht.

Volledig multi-coated lenzen

Ligt heerlijk in de hand.

2. Bynolyt Stork WPR 10x42 DCF

Een slank en elegant instapmodel.

Laag gewicht.

Haarscherp beeld en ook verkrijgbaar als 8x42.

3. Kowa SVII 10x42

Lichtgewicht allround verrekijker.

Volledig multi-coated lenzen.

De beste verrekijkers

in de prijsklasse tot EURO 750,00

Verrekijkers die net een stapje verder gaan

in gebruikte materialen, afwerking en gebruikscomfort. 

1. GPO Passion ED 10x42

Hoogwaardig ED glas.

Goede beeldkwaliteit, ook als het minder licht is.

De makers hebben hun sporen verdiend bij Zeiss.

Ligt zeer prettig in de hand.

2. Bynolyt Yellowbird 8x42

Zeer prettig gebruikscomfort.

Zeer scherp en lichtsterk beeld.

Relatief lichte verrekijker.

3. Hawke Frontier EDX 10x42 

Een hoogwaardige verrekijker voor de allround natuurliefhebber.

Lichtsterk met een hoog gebruikscomfort.

Hoogwaardige coatings en prisma's.

Ook verkrijgbaar als 8x42.

De beste verrekijkers

in de prijsklasse tot EURO 1.500,00

Topverrekijkers die qua afwerking en gebruikte materialen je nog een stap verder brengen.

1. GPO Passion HD 10x42

Scherp van rand tot rand.

HD glas en meerdere coatings en dus een briljant beeld.

Zeer natuurgetrouwe kleuren.

2. Leica Trinovid HD 10x42

Robuust en lichtvan gewicht.

Haarscherp beeld en briljant beeld.

Zeer nauwkeurig scherpstellen.

3. Swarovski CL Companion 8x30

Een van de beste verrekijkers van dit moment.

Hoogwaardige materialen en coatings.

Heerlijk lichtgewicht.

De beste verrekijkers

in de prijsklasse vanaf EURO 1.500,00

Dit zijn de Ferrari's onder de verrekijkers!

1. Swarovski NL Pure 10x42

De nieuwe reeks topkijkers van Swarovski. Levert nog meer kijkgemak, helderheid, lichtheid, contrast en stabiliteit op. En met een gezichtsveld van 133 meter is dit model onovertroffen. De ab-so-lu-te topkijker van dit moment!

2. Leica Noctivid 10x42

Het paradepaardje van Leica waarmee je razendsnel en super precies scherp stelt. 

3. Zeiss Victory T*SF 8x42

Het topmodel van Zeiss dat niet alleen een fantastisch beeld oplevert, maar ook nog eens heerlijk in de hand ligt, weet ik uit ervaring. En het gezichtsveld van 148 meter is ook absoluut top. Een geweldige verrekijker!