kleine zwartkop in de camargue

Kleine zwartkop in de Camargue

Om een kleine zwartkop te horen, hoef je in de Camargue niet veel moeite te doen. Sterker nog, het was de eerste vogel die ik er zag en hoorde! Maar dat had ik te danken aan de gele hesjes die precies op dat moment in Arles demonstreerden. Waardoor het verkeer op de snelweg vast kwam te staan. En wij anderhalf uur voor de brug stil stonden. En vanuit het struweel hoorde ik een geluid dat ik nooit eerder had gehoord. Jazeker, een zingende kleine zwartkop!

Om een kleine zwartkop te filmen, moet je ook in de Camargue echter héél veel moeite doen. Wanneer je althans niet uren stil wil zitten wachten voor een struik. Daar had ik niet veel zin in, want a) de week vloog toch al om en b) ook dan is het resultaat ongewis. Hij laat zich zelden zien en als hij zich laat zien, dan meestal met een paar takjes ervoor. En zie dan maar eens scherp te stellen op een beweeglijk beestje als de kleine zwartkop.

De paar seconden dat ik hem in beeld kreeg, zie je hieronder. Dat was in het vogelpark vanachter een vogelkijkscherm. Je hoort op de achtergrond dan ook dwergstern en steltkluut roepen. De kleine zwartkop zag ik verder ook nog bij Pont Van Gogh, bij de zoutbergen in de monding van de Rhône, in Salin de Badon en in Centre de la Chapelière.

Verwar de kleine zwartkop trouwens niet met ‘onze’ zwartkop. Het is echt een heel ander beestje. Dat zie je aan het petje (de kleine zwartkop heeft veel meer zwart) en aan het opvallende rode oog van de kleine zwartkop. Hopelijk binnenkort een filmpje waarin ik ze naast elkaar zet.

De beste verrekijkers voor vogelaars

De beste verrekijkers in de prijsklasse tot EURO 300,00

Goede en betrouwbare verrekijkers voor beginnende vogelaars en voor mensen die niet te duur uit willen zijn.

1. Vortex Diamondback HD 10x42

Ligt heerlijk in de hand.

Helder beeld, ook bij weinig licht.

Volledig multi-coated lenzen

2. Bynolyt Stork WPR 10x42 DCF

Een slank en elegant instapmodel.

Laag gewicht.

Haarscherp beeld en ook verkrijgbaar als 8x42.

3. Kowa SVII 10x42

Lichtgewicht allround verrekijker.

Volledig multi-coated lenzen.

De beste verrekijkers in de prijsklasse tot EURO 750,00

Verrekijkers die net een stapje verder gaan in gebruikte materialen, afwerking en gebruikscomfort. 

1. GPO Passion ED 10x42

Hoogwaardig ED glas.

Ligt zeer prettig in de hand.

Goede beeldkwaliteit, ook als het minder licht is.

De makers hebben hun sporen verdiend bij Zeiss.

2. Bynolyt Yellowbird 8x42

Zeer scherp en lichtsterk beeld.

Zeer prettig gebruikscomfort.

Relatief lichte verrekijker.

3. Hawke Frontier EDX 10x42 

Een hoogwaardige verrekijker voor de allround natuurliefhebber.

Hoogwaardige coatings en prisma's.

Lichtsterk met een hoog gebruikscomfort.

Ook verkrijgbaar als 8x42.

De beste verrekijkers in de prijsklasse tot EURO 1.500,00

Topverrekijkers die qua afwerking en gebruikte materialen je nog een stap verder brengen.

1. GPO Passion HD 10x42

Scherp van rand tot rand.

HD glas en meerdere coatings en dus een briljant beeld.

Zeer natuurgetrouwe kleuren.

2. Leica Trinovid HD 10x42

Robuust en lichtvan gewicht.

Haarscherp beeld en briljant beeld.

Zeer nauwkeurig scherpstellen.

3. Swarovski CL Companion 8x30

Een van de beste verrekijkers van dit moment.

Hoogwaardige materialen en coatings.

Heerlijk lichtgewicht.

De beste verrekijkers in de prijsklasse vanaf EURO 1.500,00

Dit zijn de Ferrari's onder de verrekijkers!

1. Swarovski NL Pure 10x42

De nieuwe reeks topkijkers van Swarovski. Levert nog meer kijkgemak, helderheid, lichtheid, contrast en stabiliteit op. En met een gezichtsveld van 133 meter is dit model onovertroffen. De ab-so-lu-te topkijker van dit moment!

2. Leica Noctivid 10x42

Het paradepaardje van Leica waarmee je razendsnel en super precies scherp stelt. 

3. Zeiss Victory T*SF 8x42

Het topmodel van Zeiss dat niet alleen een fantastisch beeld oplevert, maar ook nog eens heerlijk in de hand ligt, weet ik uit ervaring. En het gezichtsveld van 148 meter is ook absoluut top. Een geweldige verrekijker!