groot hoefblad

De eerste lenteboden

Het voorjaar zit in de lucht. Vanmiddag maakte ik een wandeling rond Alblasserdam en ik was nog niet in het Alblasserbos, of ik hoorde de eerste tjiftjaf al. Ook weer terug uit het zuiden. Een stuk of vijf Vlaamse gaaien waren druk met de balts. Op het onverharde pad tussen de weilanden kwamen groot hoefblad en de eerste hommel op mijn pad. Groot hoefblad herken je direct aan de paarse bloem en stengel. Snel mijn handige macrolens op de smartphone gezet en filmen maar. Die macrolens ga ik steeds meer waarderen! Ondertussen ook nog een paar foto’s van knoppen gemaakt.

Nieuwsgierig naar mijn wandelroute? Begin in het Alblasserbos bij de Kortlandse Brug. Loop het bos door en steek via het houten hek de sloot over naar de Tiendweg (het onverharde pad door de weilanden). Aan het eind linksaf, de weg vervolgen en bij de manege linksaf naar de water. En dan weer linksaf richting Alblasserdam. Bij de brug naar Nieuw-Lekkerland moet je zelf maar kiezen welke richting je uit gaat: rechtdoor naar de molens van Kinderdijk of linksaf naar Alblasserdam.

De leukste cadeautjes voor natuurliefhebbers:

Elke vogelaar is blij met een nieuwe vogelgids.

Bekijk mijn overzicht van de beste vogelgidsen van dit moment.

Elke vogelaar sjouwt rond met spullen. Met een goede rugzak stapt hij of zij vrolijk door de natuur.

Vogelexcursies voor beginnende én gevorderde vogelaars.

Voor de vogelaar die ook oog heeft voor de kleine dieren of planten.

Met een lenzenset verandert je mobiele telefoon in een hoogwaardige camera.

Als je het echt niet weet, dan is de keuze voor een paar wandelsokken altijd goed.

In het veld is het altijd handig een zakmes bij te hebben dat meer kan dan alleen snijden. 

De vogels zien je echt minder snel met een paar camouflagehandschoenen aan. 

Voor de vogelaar die ook fotografeert...

Hoor je maar weinig vogelaars over, maar voor iedereen die zuinig is op zijn verrekijker, telescoop of camera eigen onmisbaar.

Een handige schoonmaakset om je lenzen te reinigen.

Elke vogelaar wil dichterbij de vogels komen. Een schuiltent is het ultieme cadeau.

Het kan altijd beter, en dat geldt ook voor een verrekijker. 

Speciaal daarvoor stelde ik een overzicht samen van de beste verrekijkers, verdeeld naar prijsklasse.

Voor iedereen die toe is aan een lichtgewicht verrekijker.

Met een compacte verrekijker wandel je veel comfortaber door de natuur.

Speciaal daarvoor stelde ik een overzicht samen van de beste lichtgewicht verrekijkers.